تیم پژوهشی شریف آنلاین

آموزش شبیه سازی با نرم افزار آدامز ADAMS

شبیه سازی با نرم افزار آدامز ADAMS

نرم افزار آدامز Adams

نرم افزار آدامز به مهندسین کمک می کند تا بتوانند دینامیک اجسام متحرک را بررسی کنند. این نرم افزار همچنین می تواند بارها و نیروهای توزیعی در جسم را بررسی نماید.

نرم افزار آدامز Adams یکی از گسترده ترین و پرسابقه ترین نرم افزارھای تحلیل نیرویی و حرکتی چند جسمی بشمار می آید. ھسته اولیه این نرم افزار حدود ٢۵سال پیش توسط جمعی از نخبگان دانشگاه میشیگان به نگارش در آمد و تا به امروز نیز توانسته است جایگاه قابل توجھی در صنعت بدست آورد .

این نرم افزار با قابیلتھای بسیار متنوع و بالای خود ,مھندسان را در ایجاد ,آزمایش ,بررسی ,بھینه سازی سیستمھای مکانیکی قبل از رسیدن به پیش ساخت فیزیکی یاری می کند.ھمچنین امکان درک دینامیک سیستم ھای پیچیده در کوتاھترین زمان ممکن و بھینه کردن آنھا را فراھم می کند.
با بھره گیری از بخش ھای مختلف در نظر گرفته شده در این نرم افزار می توان با شبیه سازی حرکتی سیستم مکانیکی ,تست سینماتیکی سیستم , تحلیل قطعات قابل انعطاف ,اندازه گیری نیروھای وارد بر اتصالات ، ارتعاشات و … .عمر قطعه در چرخه کاری را تعیین نموده و مکان دھی قطعات را بصورت بسیار دقیقی انجام داد. ھمچنین این نرم افزار قابلیت ارتباط با نرم افزارھای تخصصی دیگر مانند Abaqus , Catia , Matlab/Simulinkرا دارد.

 

نرم افزار Msc.Adamsبه دو بخش کلی تقسیم می شود

I. بخش اصلی یا مرکزی نرم افزار
II. بخش ھای تخصصی

بخش اصلی یا مرکزی نرم افزار

ھسته اصلی یا مرکزی نرم افزار خود از سه زیر مجموعه مھم تشکیل شده است:

 Adams/View
Adams/Solver
Adams/PostProcessor

این بخش شامل مدل سازی سه بعدی , تعریف اجسام و خواص ، قیدھا و مفصل ھای : Adams/view مختلف , پلنت کنترلی , نیروھا , جابجایی ھا و … می باشد .

این بخش عھده دار حل عددی سیستم دینامیکی طراحی شده می باشد. این بخش : Adams/Solver می باشد. قابلیت جالب این بخش حل MSC ھسته مرکزی و بسیار قوی نرم افزار بوده و از جمله اسرار شرکت معادلات غیر خطی با استفاده از حل کننده ھای مختلف و امکان برنامه نویسی در نرم افزار می باشد.

این بخش از نرم افزار نتایج بدست آمده از بخشھای مختلف را در محیطی کاربر : Adams/PostProcessor پسند به نمایش می گذارد. نمایش بصورت فیلم ، نمودارھای شتاب , سرعت و …. کانکتورھای المان محدود و و ….. می باشد. Single Processor نمودارھای پردازش سیگنال , Flexible Bodies

بخش ھای تخصصی

کاربرد این نرم افزار در صنایع مختلف و شرکت ھای بزرگی ھمچون خودرو سازان بین المللی, صنایع ھوا و فضا، راه آھن، توربین سازان و غیره می باشد که این سازندگان با بھره گیری از آنھا توانسته اند کیفت، ایمنی، راحتی روزافزونی را برای کاربران و سود کلانی را برای خود به ارمغان بیاورند. چند نمونه از این بخش ھا عبارتند از:
Adams/Car
Adams/Vibration
Adams/Tire
Adams/Flex , …اشاره کرد. Adams/Mechatronic و Adams/Control از دیگر ماژول ھای مفید این نرم افزار می توان به در محیط آکادمیک نیز ما آشنایی با این نرم افزار را ، به ویژه برای کسانی که دروسی ھمچون “دینامیک و دینامیک پیشرفته ، دینامیک ماشین ، طراحی مکانیزم ، رباتیک ، کنترل و ارتعاشات” را میگذرانند به عنوانی ابزاری قدرتمند و مفید در روند تحقیقاتیشان توصیه می کنیم.

 


امیر کریمیانadmin

تیم پژوهشی شریف آنلاین با بهرگیری از دانش و تجربه مجموعه ای از محققین و فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشور ایران آماده ارائه مشاوره در زمینه خدمات پژوهشی و دانشگاهی شما دانشجویان و محققان عزیز می باشد.

  قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
  دیدگاه‌ها

  *
  *

  Call Now Button
  ارتباط با کارشناسان تیم پژوهشی شریف آنلاین
  ارسال پیام